KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 6867231
nr 686 7231
Gunnar Mossberg
(1903-1983), Sverige
Gouache, signerad GM, Gunnar Mossberg (1903-1983), motiv från Gotland, 28x38
Gunnar Mossberg, född 1903 i Stockholm, död 1983, svensk målare.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 14 mars 2011
kl 18:55:38
11/3 17:24:24
Gunnar Mossberg
Läs mer om Gunnar Mossberg
Gouache